Arduino řídicí jednotky

Arduino je populární výuková a prototypová stavebnice digitální elektroniky. Úpravou a rozšířením těchto prototypových desek vznikly profesionální řídicí jednotky, které bohatě postačují pro jednoduché domácí ovládaní.
Výhoda a zároveň nevýhoda těchto řídicích jednotek, je v použití jednoduchých  procesorů. Díky procesoru s malým výkonem několik MHz a malou paměti v řádech KB není v řídicí jednotce žádný operační systém, jen firmware, který si uživatel musí sám naprogramovat v programovacím.  A právě jednoduchý firmware je zárukou stability. Předpokládá, se že tyto jednotky budou používat uživatele, kteří již mají s Arduinem zkušenosti.

Díky svým mnoha vstupům a výstupům, ji lze také využit jako rozšiřující jednotku k výkonnějším systémům.

Controllino


Firma vyrábí a prodáva sadu Arduino kompatibilních řídicích jednotek., v sympatických krabičkách vhodných do domací rozvaděcí skříne. Jednotky nabízejí řadu digitálních i nalogových vstupů a výstupu. Možnost zběrnice RS485, Ethernet a USB.

Industrial Shields


PLC založené na arduinu. Firma vyrábi a prodáva několik typů průmyslových řídicích jednotek postavených na arduinu a průmyslové ovladací panely založené na Raspberry Pi. Jednotky jsou určené na DIN lištu, ale svým rozměrem a vzhledem jsou spíše vhodné na průmyslovou automatizaci než na úmístění do domací rozvodné skříně.

© 2016 SEAHU . Komenského, Řícmanice , 664 01
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky