Proprietární sběrnice

Dnes snad neexistuje žádný větší výrobce elektroinstalačních prvků, který by ve své nabídce neměl svůj systém domácí automatizace. Většina těchto velkých výrobců nabízí i KNX sortiment. Avšak prvky pro vlastní systém nabízí levněji (což je dané drahou certifikaci KNX prvků a obchodní politikou).

Nevýhoda těchto systému je jejich uzavřenost a tím i závislost na jednom výrobci. Z krátkodobého hlediska to problém není, ale z dlouhodobého ano. Bude i po 20 či 50 letech tento systém podporován, bude v té době ještě dotyčná firma vůbec existovat, nebude znamenat závada jednoho prvků nutnost vyměnit celý systém?

Hlavní výhoda těchto systému je, že veškeré jejích prvky jsou na jejích systém odladěné, takže by při jejích nasazovaní nemělo dojít k problémům.
Při výběru bude nejspíše rozhodovat cena, vzhled výrobků a důvěra ke značce výrobce.

Většina těchto výrobců nabízí možnost kombinace sběrnicového systému se svým bezdrátovým systémem, tak aby mohl být jejích systém používám jak v novostavbách tak při rekonstrukci.

© 2016 SEAHU . Komenského, Řícmanice , 664 01
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky