SH017 (PiToDIN)-Popis

SH017 (PiToDIN)

PLC počítač postavený na miniPC raspberryPI v 6-ti modulové DIN krabičce

PLC počítač postavený na miniPC RaspberryPI. Tato řídicí jednotka jejíž výpočetní výkon je doslova na řízení domácí automatizace předimenzován může řídit takřka cokoliv a odkudkoliv. Existuje pro něj celá řada programu od domácí automatizace až po automatizací výrobních procesů a to od programů zdarma až po velké profesionální řídicí systémy. Běžný uživatel se nemusí obávat ovládaní, náš modul je dodáván s předinstalovaným a předkonfigurovaným systémem s jednoduchou obsluhou.


HW vlastnosti


 • Procesor: 64-bit 4xcore 1.2GHz
 • Paměť: RAM 1GB
 • microSD card:  dodáváno s 8GB (max. 32GB) 
 • grafika :
    - zabudovaný monochromatický display 124x64 bodu (bíle podsvětlení)
    - HDMI připojení externího monitoru nebo TV rozlišení až FullHD (1920x1080)
 • zvuk:
    - zabudovaný jednoduchý pí-pak
    - 3.5 jack pro sluchátka nebo externí audio zesilovač
    - HDMI zvuk přes externí monitor nebo TV
 • Hodiny: skutečný čas zálohovaný baterkou
 • Komunikační rozhraní:
    - 4xUSB 2.0
    - Ethernet 10/100Mb (připojení k internetu pomocí pevné linky)
    - Wi-Fi 802.11 b/g/n
    - Bluetooth 4.0
    - volitelně přijímač/vysílač na 433MHz - ovládaní bezdrátových zásuvek, barometru, atd.
    - 1 Wire (5V logika) - připojení nejrůznějších čidel a vstupně výstupních modulů
    - RS485 - připojení různých  průmyslových čidel a modulů
    - RS232 - sériová linka (sílena s RS485)
    -2 x opticky oddělený vstup
   - 2x optický oddělený výstup
   - 4x relé

SW výbava

Modul dodáváme s předinstalovanou microSD kartou obsahující operační systém RASBIAN (upravená verze Debianu , jedná z nejpopulárnějších linuxových distribucí). Operační systém je přednastaven tak, aby ho bylo možné jednoduše a hned ovládat bez dodatečných instalací a konfiguraci. Běžní uživatele pak mohou využít některý s předinstalovaných systému pro domácí automatizaci (viz. níže). Pomocí nich můžou snadno naklikat ovládaní svého domu bez jakýchkoliv odborných znalosti. Pro ovládaní složitých regulací či výrobních linek lze po dokoupení licence použít např. systém Plzeňské fi. REXcontrols, nebo si nainstalovat jakýkoliv vlastní. Konečně pro programátory a vývojáře jsou připravené ukázkové kódy v několika programovacích jazycích.

Systém domácí automatizace DOMOTICZ

www.domoticz.com

Velmi zdařily projekt  systému domáci automatizace. Výborná volba pro běžné uživatele.Obsahuje podporu tisíců nejrůznějších drátových a bezdrátových čidel, modulů a rozhraní. Navíc je pod opensourcovou licencí, takže je zdarma. Pro tento systém existuji klienti jak na Android tak pro IOS. Ovládaní lze shrnout do několika kroku:

 • výběr hardwaru (tím muže být míněno jedno čidlo, nebo krabička nějakého podporovaného výrobce na kterou je připojeno více prvku, či sběrnice na které může být také více prvků)
 • registrace zařízení: výběrem hardwaru se objeví všechny jeho dostupná čidla, vypínače přepínače atd. . Zde si je můžeme pojmenovat a zaregistrovat pro další používaní.
 • definice skupin a scén. Skupiny jsou např. více. světel které se pak ovládají jedním tlačítkem.
  Ve scénách lze definovat např. která světla mají být zapnutá a která vypnutá. Scény lze pote také ovládat jedním tlačítkem.
 • naprogramování události. Např. při překročení teploty něco spustit, nebo při poklesu světla na světelném čidlu zapnou určitou scénu, atd. . Události se programují (dá-li se tomu vůbec tak říci) graficky nataháním barevných puclí s různým významem do sebe.
 • vizualizace. Se provádí nahráním obrázku podlaží či schémat do kterých si můžeme natahat vybraná čidla, vypínače atd. a vytvořit tak jakýsi visuální obraz ze kterého lze natahané prvky rovněž ovládat.


Řídicí systém REX

www.rexcontrols.cz

Vhodné pro složitější regulace a řízení výrobních linek. Řídicí systém REX je český komerční soubor softwarových nástrojů pro řízení strojů, technologií a procesů. Lze použít ve všech oblastech automatizace, robotiky, měření a regulace. Pro plnohodnotné použití je potřeba dokoupit licenci na stránkách www.rexcontrols.cz, do té doby lze systém používat jen v demo režimu, kdy běží pouze 2hodiny pak jeho ho potřeba resetovat.

Samotný systém se skládá v podstatě ze dvou části, výkonná část (tzv. jádro) umístěna a bežící přímo v modulu. A návrhový program, který se instaluje na oddělený počítač s OS Windows. V tomto programu se v podstatě pomocí připravených modulu nakreslí regulační či řídící schéma a výsledek se nahraje do našeho modulu.

I tento sytém kromě samotného řízení umožňuje její vizualizaci pro různá rozhraní desktop, tablet i smartphone.

Vzhled

© 2016 SEAHU . Komenského, Řícmanice , 664 01
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky